ZÁPIS DO 1. TŘÍDY 2020/21

Pro zájemce o zápis do první třídy byly vypsány lednové termíny seznámení se školou, předvstupní schůzky s rodiči a dítětem (únor a březen) a termíny zápisů (duben). Těšíme se na Vás. 

Organizujeme několik typů předzápisových akcí, na všechny  akce se můžete přihlásit již nyní zde

Akce pro nezávazné seznámení a rozhodnutí  - leden 

Akce jsou určeny rodičům, kteří se o škole rozhodují. Jejich cíl je seznámit rodiče se školou. 

Typy akcí: Hodina pro děti samostatně a rodiče rozhovor s ředitelem školy - úterý.

                 Dny otevřeného vyučování 15 minutový náhled do hodin 1. - 3. třídy, pozorování a následný rozhovor na základě pozorování a vlastního očekávání rodiče, seznamování s vizí a záměry školy.

                 Ukázková hodina pro rodiče a děti společně (aktivní práce společně rodiče s dítětem na předškolním programu, který je podobný běžnému školnímu programu - čtvrtek.

Akce pro závazné zájemce - únor a březen 

Předvstupní rozhovor s vážnými zájemci - probíhá za účasti nejlépe obou rodičů a dítěte. Dítě pracuje se specialistou a rodiče si v rozhovoru s ředitelem školy či jeho zástupci ujasňují svoji vizi a vizi školy. 

Závazný zápis a podpis smlouvy  - duben 

Zápis do školy.  Probíhá dva dny ve stejnou dobu. Rodiče vyřizují administrativu, žáci mají své speciální zápisové aktivity. 

 

PŘESTUPY ŽÁKŮ

Jak se můžete přihlásit? 

1. Pokud uvažujete o přestupu Vašeho dítěte - první možnost je telefonický rozhovor. Pokud zavoláte na telefon školy  +420 724 692 084 a zanecháte  vzkaz, že máte zájem o rozhovor  týkající se přestupu, zodpovědná osoba Vám zavolá a po telefonu Vám zodpoví Vaše otázky. Můžete také přímo kontaktovat  Ing. Černou - zástupkyni ředitele školy pověřenou přestupy a zápisy do ZŠ. Heřmánek zastupce.reditele@prorodinu.cztel. +420 606 416 930.

2. Pokud po telefonickém rozhovoru dojdete k přesvědčení, že přestup Vašeho dítěte je pro Vás i Vaše dítě možný, dobrý a že půjdete do změny, prosím vyplňte přihlášku, která se nachází níže na této stránce, a bude Vám nabídnut termín osobního rozhovoru a Vašemu dítěti 1 - 3 zkušební dny ve škole. Tyto zkušební dny jsou důležité. V těchto dnech probíhá zařazení Vašeho dítěte do života třídy a probíhá také pozorování toho, jak dítě ve škole pracuje a zapojuje se, probíhá pozorování prvních vztahů ve třídě a jako závěrečný výstup je hodnocení třídního učitele, učitelů a žáků (v případě opravdu nejmenších žáků se zde také jedná o pozorování). Cílem školy je přijmout do tříd žáky a celé rodiny, kteří budou ve škole spokojení a jimž styl práce školy bude prospívat. Pochopitelně stejná pozorování probíhají i ze strany Vaší a budoucího žáka.  

3. Vstup a návštěva žáka ve škole je náročná i pro dítě, které je u nás na návštěvě, i pro naše běžné žáky. Proto prosíme o to, aby tato návštěva byla určena již pro velmi vážné zájemce, kteří jsou rozhodnutí k přestupu a jsou domluvení se svým dítětem o přestupu. 

Při odchodu ze zkušebního dne je velmi často naplánovaná schůzka s rodičem a jsme Vám k dispozici pro všechny Vaše otázky. 

4. Pokud je přestup do školy potvrzen ze strany školy, následuje podpis smlouvy mezi rodičem a školou, platba školného a informace rodičů o provozu školy, komunikaci školy, školním řádu. (Informace probíhají v měsíci červnu pro všechny žáky nastupující v září a nebo individuálně). 

5. Do školy nastupují žáci od počátku nového školního roku, ale také je možné a běžné, že žáci přestupují i během školního roku. 

 

Jaké jsou časté důvody přestupu na naši základní školu:

1. Rodičům a dětem se líbí práce školy a nestačili nás zaregistrovat při výběru základní školy. 

2. Při výběru základní školy se ukázalo, že představy rodiče a žáka nesplňují to, co od školy očekáváli (nedostatek vztahů, nedostatek úrovně v komunikaci, či cokoliv dalšího).

3. Rodičům a žákům nevyhovuje známkování a volí raději slovní hodnocení.

4. Žáci a rodiče se stěhují.

5. Cosi na naší škole je lákavé - dobrá úroveň anglického jazyka, dobrá uroveň komunikace, individuální a vztahový přístup, trpělivost s dyslektiky, podporující pohled na nadané děti, zaměření na přírodu, prvky Montessori, dramatická či etická výchova, komunikace školy s rodiči či cokoliv dalšího... například i to, že škola začíná v 9 hodin :-)

Přihláška k přestupu v průběhu aktuálního školního roku
Kontrolní kód
(ochrana proti spamu)
 

Položky označené tučně jsou povinné.
Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů zadaných do formuláře za účelem reakce provozovatele webu na odeslanou zprávu.

 

 

 

 

Skupina

Blog

You tube

Kalendář
Celý výpis akcí